Anielskie wyspy, doborowe wczasy – gdzie wybrać się na wczasy?

Komukolwiek turyście pobyt na Malediwach czy Seszelach kojarzy się z wczasami w raju. Żaden film, reportaż, nie odda w pełni uroku wysp, oceanu, białych plaż, ludzi oraz tamtejszej kultury. Ten kto już tam był, będzie marzył o powtórnym wyjeździe w tamte kierunki. Malediwy wczasy, kojarzą się przede wszystkim z relaksem nad wodą i wodnymi atrakcjami. Nawet wypoczywając w jednym z bungalowów, do jakich prowadzi długie molo, mamy szansę kontaktu z morską fauną poprzez przeszkloną podłogę. A wścibskie żółwie, płaszczki, barwne ryby też do nas będą zaglądać. Nie wszystko jednakże będzie nam dane zobaczyć z wysokości naszego bungalowu.

Jeżeli chcemy ściśle mówiąc ujrzeć podwodne cuda przyrody, jesteśmy w stanie wybrać się w kilkudniowy rejs w poszukiwaniu raf koralowych, pod okiem wykwalifikowanych opiekunów zanurzyć się w podwodny świat, aby z bliska zobaczyć oceaniczne cuda natury. Również Dominikana last minute oferuje taki odpoczynek – https://tripholiday.pl/wakacje-last-minute/dominikana/. Parę dni na elitarnym jachcie, podwodne safari, olśniewająca tajska kuchnia w oparciu o nadmorskie specjały.

Niezapomniane będą nocne nurkowania, gdzie za towarzyszy zawsze będziemy mieć kilka rekinów rafowych. Spędzając wakacje na Malediwach, należałoby kilka dni poświęcić na odwiedzenie tej części archipelagu, która nie jest zamieszkała. Spacer po pustych plażach, kontakt z dziką zupełnie natura, to dla niektórych absolutnie nowe przeżycie. Wizyta w dżungli, spotkanie oko w oko z nieznanymi agentami wyspiarskiej fauny i flory, może być identycznie ekscytujące jak nurkowanie w pobliżu rafy koralowej.

Malediwy wczasy, to także możliwość poznania tamtejszej kultury na zamieszkałych wysepkach, na jakich nie znajdziemy pierwszorzędnych ośrodków wakacyjnych, jednakowoż poznamy codzienne życie ich lokatorów. Pobyt na jednej z mniej znanych, niemniej jednak równie egzotycznej wysepce połączony jest z kolacją, przy dźwiękach muzyki jakże odmiennej od tej, jaką znamy na co dzień. A jeżeli zabraknie nam w trakcie wakacji na Malediwach ruchu oraz gwaru miejskiego, możemy wybrać się na targowisko do Male, największej wyspiarskiej metropolii.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz