Badania genetyczne proponowane w poradni endokrynologicznej

Choroby z jakimi można skierować się do profesjonalnej poradni endokrynologicznej będą dotyczyć wszystkich schorzeń powiązanych z układem wewnątrzwydzielniczym. Często pojawiający się powód spotkania u endokrynologa to problemy powiązane z tarczycą, a więc z niedużym gruczołem który znajduje się w obrębie szyi. Jego głównym zadaniem jest wydzielanie dwóch wyjątkowo istotnych hormonów.

W gabinecie posiadający spore doświadczenie endokrynolog elbląg zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem pacjentów którzy zmagają się ze schorzeniami tarczycy, przytarczyc, przysadki mózgowej, nadnerczy oraz innymi. Na dodatek można się tutaj kierować, kiedy ktoś będzie cierpieć z powodu zaburzeń wzrastania oraz dojrzewania lub zmaga się ze schorzeniami przemiany materii z otyłością i z cukrzycą.

W dodatku, jeśli pozostałe schorzenia też wpływają na zmiany w hormonach, to również jest to przesłanką do zgłoszenia się w takie miejsce. Z uwagi na to, że profesor doktor habilitowany nauk medycznych Krystian Jażdżewski na równi z pracą kliniczną prowadzi działalność naukową umożliwione jest to, żeby rozpatrzył przypadek pacjentów indywidualnie, na bazie innowacyjnych działań diagnostyczno – terapeutycznych. Wykorzystanie nowoczesnych standardów leczenia jest znakiem rozpoznawczym jego placówki.

Poza schorzeniami tarczycy poddawane leczeniu są tu także zaburzenia czynności przysadki mózgowej. Są nimi: hiperprolaktynemia, niedoczynność przysadki, guzki przysadki, bądź czynne hormonalnie gruczolaki. U pacjentów stwierdzane są również choroby nadnerczy: guzki, gruczolaki nadnerczy czynne hormonalnie wydzielające kortyzol. Sporo pań zgłasza się również ze względu na nadmierne wydzielanie androgenów, objawiających się zaburzeniami w cyklu miesiączkowym i hirsutyzmem. Placówka zajmuje się także zaburzeniami metabolicznymi mającymi podłoże endokrynne, a więc nadwagą, zaburzeniami gospodarki węglowodanowej i lipidowej a także osteoporozą.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz