Biokominek – z jakiej przyczyny jest poprawniejszy od wersji tradycyjnej?

Decyzje o budowie kominka w naszym domu podjąć najporządniej już na etapie sporządzania planu budynku. Następnie może być na to za późno. Nie w dowolnym domu kominek wolno wybudować bez jakichkolwiek przeszkód. Może nie pozwolić na to wentylacja, czy niedobre podłoże. Mimo to bardzo w szeregu przypadków kominki budujemy dopiero po kilku latach użytkowania mieszkania. Wówczas jest to jednak obarczone już pewnymi trudnościami.

Najważniejszy jest tu wybór należytego miejsca. Powinno się ono odnajdować obok komina żeby umożliwić odpływ dymu. Kominki schematyczne nie są kosztowne, co innego biokominki czy inne opcje, jednak też można je zrobić w odpowiedniej cenie – znacznie więcej na wodne wkłady kominkowe. Możemy sobie na nie pozwolić bez dłuższych ekonomizacje. Gdy już wybierzemy miejsce oraz model kominka, jaki pragniemy zbudować, poprawnie jest skonsultować się z projektantem. Może on nam pomóc ocieplić za pomocą kominka kompletne mieszkanie. W ten sposób zaoszczędzimy na ocieplaniu, a ciepło wydobywające się z naszego paleniska będzie w pełni wykorzystane.

Kominek potrafi zbudować zdumiewający nastrój w naszym mieszkaniu. Któż nie chciałby usiąść przy choince, obserwując spalające się z trzaskiem drwa w palenisku. Pamiętajmy niemniej jednak o zachowaniu poprawnego bezpieczeństwa. Kiedy tak właściwie spalane przez nas w kominku drewno jest mokre, iskry mogą zostać wyrzucone przez ogień nawet na odległość paru metrów. Powinno to być dla nas uprzedzeniem, aby nigdy nie opuszczać płonącego ognia samemu sobie. Kominek powinien być otoczony płytkami lub ewentualnie palenisko powinno być zasłonięte szybą.

Jest to najskuteczniejsze zabezpieczenie przed niechcianym pożarem. Ważne jest żeby w pokoju czy też salonie, gdzie znajduję się nasza idealna konstrukcja na podłożu nie znajdował się dywan czy także o zgrozo, maty plecione. Konstruując kominek musimy pamiętać, iż bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu. Spora część osób naturalnie z powodu strachu przed zaprószeniem ognia decyduje się na kominki gazowe. Nie wymaga to także sporego zapasu drewna oraz pracy przy nim. Instalacja gazowego wkładu w nasze palenisko również nie da nam stu procentowego obronności.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz