Buldogi francuskie – czym się charakteryzuje ta rasa psów

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością się cieszą francuskie buldogi. Bierze to z tego, że są świetnymi towarzyszami, idealnie nadającymi się do domów w których mieszkają dzieci. Ich naprawdę łagodny charakter wraz z wesołym usposobieniem powodują, że zdobywają bardzo szybko i stają się pełnoprawnymi domownikami. Buldogi francuskie nie są dużymi psami.

Przeważnie ich waga nie przekroczy piętnastu kilo, a wysokość trzydziestu kilku centymetrów. Przez to bez żadnego problemu można je trzymać nawet w mniejszych mieszkaniach, oczywiście pamiętając o regularnym wyprowadzaniu. Odpowiednia porcja ruchu jest potrzebna przy nich, ale nie trzeba z nią przesadzać, nawet osoby mające zapędy do leniuchowania świetnie się sprawdzą jako opiekunowie.

W czasie spacerowania uważać jedynie trzeba na upały, bowiem buldogi źle znoszą wysokie temperatury. Za to jeśli chodzi o opiekę to specjalnie wymagające nie są. Nie trzeba ich regularnie czesać, bo ich sierść jest dość krótka. Natomiast trzeba dbać o uszy i oczy, co zapobiegnie powstawaniu zapaleń. Niestety ta rasa może dość często chorować, trzeba więc w miarę możliwości zadbać o ich zdrowie i kondycję. Na pewno tego typu psa kupować należy jedynie w pewnej hodowli, a taką znajdzie się na przykład wpisując w oknie wyszukiwarki słowa buldog francuski szczeniak. Wówczas można być pewnym, że będzie on miał odpowiedni charakter zgodny ze wzorcem, co przy jakiś krzyżówkach niestety będzie bardzo nieprzewidywalne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz