Buldogi francuskie – czym się charakteryzuje ta rasa psów

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością się cieszą francuskie buldogi. Bierze to z tego, że są świetnymi towarzyszami, idealnie nadającymi się do domów w których mieszkają dzieci. Ich naprawdę łagodny charakter wraz z wesołym usposobieniem powodują, że zdobywają bardzo szybko i stają się pełnoprawnymi domownikami. Buldogi francuskie nie są dużymi psami.

Przeważnie ich waga nie przekroczy piętnastu kilo, a wysokość trzydziestu kilku centymetrów. Przez to bez żadnego problemu można je trzymać nawet w mniejszych mieszkaniach, oczywiście pamiętając o regularnym wyprowadzaniu. Odpowiednia porcja ruchu jest potrzebna przy nich, ale nie trzeba z nią przesadzać, nawet osoby mające zapędy do leniuchowania świetnie się sprawdzą jako opiekunowie.

W czasie spacerowania uważać jedynie trzeba na upały, bowiem buldogi źle znoszą wysokie temperatury. Za to jeśli chodzi o opiekę to specjalnie wymagające nie są. Nie trzeba ich regularnie czesać, bo ich sierść jest dość krótka. Natomiast trzeba dbać o uszy i oczy, co zapobiegnie powstawaniu zapaleń. Niestety ta rasa może dość często chorować, trzeba więc w miarę możliwości zadbać o ich zdrowie i kondycję. Na pewno tego typu psa kupować należy jedynie w pewnej hodowli, a taką znajdzie się na przykład wpisując w oknie wyszukiwarki słowa buldog francuski szczeniak. Wówczas można być pewnym, że będzie on miał odpowiedni charakter zgodny ze wzorcem, co przy jakiś krzyżówkach niestety będzie bardzo nieprzewidywalne.

Dodaj komentarz