Co nabyć – przyczepę lub camper?

Wraz z przystąpieniem do Unii Europejskiej, zmieniły się nieco przepisy regulujące ich sprzedaż. Przede wszystkim dzisiaj mogą być rozprowadzane jedynie i zaledwie takie haki, które posiadają całkowitą homologację europejską. Wybierając hak holowniczy do przyczepy kempingowej, warto zapoznać się z oznaczeniami, na nim zawartymi – jeżeli chodzi o kempingową, zobacz na samochody kempingowe. Każdy hak, który posiada homologację ma albowiem nadrukowaną małą literkę e i numer kraju, w jakim homologacja pozostała wykonana.

Też na terenie stworzonego przez nas kraju, są w stanie być od momentu wejścia do Unii, wyprzedawane haki, jakie posiadają taką homologację. Zanim jednakże zdecydujemy się na zakup określonego haka, należałoby wcześniej dowiedzieć się, jaki jego rodzaj będzie właściwy dla opisującej nas przyczepy kempingowej.

W punktach sprzedaży z częściami motoryzacyjnymi haki nie są tak ogólnodostępne, jak może nam się wydawać. Z reguły są one sprowadzane na wyjątkowe zamówienia konsumentów. Skutkiem tego nieraz warto poszukać firmę, jaka jest zarówno producentem, jak oraz dystrybutorem tego typu urządzeń. Możemy wyróżnić trzy typy haków holowniczych. Główny z nich jest montowany do auta na stałe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz