Co należałoby wiedzieć o tresurze pieska – podstawowe szkolenie psów

Jakiemukolwiek właścicielowi czworonoga zależy na tym, aby jego pupil był mu oddany oraz adekwatnie reagował na wydawane polecenia. Psy wymagają wobec tego tresury, która wspomaga uformować ich charakter.

Dziś jest możliwość oddania pieska do specjalnej szkoły, gdzie zostanie dobrze wytresowany, jednakże nie zawsze jest to konieczne. Sporo rzeczy można zresztą zdziałać we własnym zakresie. Grunt to pamiętać o paru sprawach. W szczególe przydatna jest cierpliwość. To jak błyskawicznie pies uczy się pewnych rzeczy jest zależne od jego usposobienia, a też od rasy.

Rozumie się samo przez się też, że im młodszy jest pies, tym prawidłowiej. U dorosłych psów zmiana pewnych zachowań jest wybitnie zagmatwana czy też w ogóle nie możliwa. W tresurze nadzwyczaj znacząca jest systematyczność – więcej na ten temat można dowiedzieć się na Szkoła dla psów Warszawa, w jakim miejscu znajdują się istotne wiadomości dotyczące szkolenia pieska.

Najodpowiedniej to robić codziennie o stałych porach. Jednorazowy trening nie powinien trwać zanadto długo – w przeciwstawnym wypadku zwierzę będzie posiadać trudności z koncentracją. Właściciel ma obowiązek być także konsekwentny bez względu na okoliczności. Inaczej do psa docierają sprzeczne komunikaty i w efekcie nie wie on, co ma robić. Tresując psa, w żadnym wypadku nie wolno się uciekać do kar fizycznych. Nie przynoszą spodziewanych efektów, nie napomykając o tym, że dla zwierzęcia to trauma. Tresura powinna wzmacniać więź między psem a właścicielem, nie może ona opierać się na strachu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

One Reply to “Co należałoby wiedzieć o tresurze pieska – podstawowe szkolenie psów”

Dodaj komentarz