Czego pragniesz do malowania? Podobrazia mają sens!

W życiu dużej grupy ludzi napływa moment, kiedy tak właściwie czują, iż mają coś do ofiarowania innym. Jedni próbują swoich sił w pisaniu wierszy, inni intensywnie myślą o napisaniu powieści, a jeszcze inni czują chęć zmierzenia się z farbami oraz sztalugą. To przykre, tylko nieliczni spełniają swoje marzenia i przyzwoicie się realizują w tym, co robią.

Niemniej jednak wypada spróbować, może się okazać, iż ktoś ma ukryte talenty, jakie wcześniej nigdy się nie ujawniły. Malowanie obrazów, to zamknięcie świata zewnętrznego na płótnie, zatrzymanie w czasie, ewentualnie przelanie na papier, płótno lub inny materiał swoich fantazji, wizji, odczuć, przemyśleń – płótno malarskie. Aby zostać malarzem, nie potrzeba zaopatrywać się w wartościowe materiały malarskie. Jest ogromna różnica w posługiwaniu się farbami olejnymi i akwarelami, temperami, akrylowymi.

Nawet nie chodzi tu o cenę, niemniej jednak o trudność posługiwania się pojedynczymi farbami. Aby spowodować, czy damy sobie poradę z pędzlem, najodpowiedniej rozpocząć od szkicowania ołówkiem, lub też kredkami. Stawianie konkretnych linii, kreślenie zarysów, trzymanie proporcji, to czynności, jakich można się nauczyć.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz