Czemu pracujemy za granicą? Wyższe pensje i zwrot podatku

Za pracę za granicą można zdobyć zwrot nadpłaty podatku dochodowego. Pracownicy, jacy byli zatrudnieni legalnie są w stanie sami postarać się o jego odzyskanie bądź zwrócić się o pomoc do firmy, jaka zrobi to za nich. Procedura odzyskiwania podatku może trwać od trzech miesięcy do około pół roku. Czas wymagania zależy od procedury w danym kraju oraz od właściwego przygotowania potrzebnej dokumentacji.

Wartość zwrotu podatków uzależniona będzie z kolei od ustalonej kwoty wolnej od podatku, jaka dla każdego kraju jest inna – zobacz biuro rachunkowe holandia. Niezbędnym detalem przeprowadzenia pełnej procedury jest posiadanie dokumentacji od pracodawcy, jaka potwierdzałaby rozpoczęty stosunek pracy.

Odpowiada ona naszemu formularzowi PIT, który dostajemy od pracodawców na początku innowacyjnego roku rozliczeniowego. Na polskim rynku działa wiele firm oferujących pomoc przy uzyskaniu zwrotu podatków za pracę za granicą. Pobierają one prowizję od uzyskanej sumy. Wybierając jednakże doświadczoną jednostkę, mamy gwarancję, że cała procedura przebiegnie sprawniej, a my zaoszczędzimy kosztowny czas.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz