Dlaczego wybór odpowiedniego psychologa ma takie znaczenie dla skuteczności leczenia

Wizyta u psychologa bardzo różni się od wizyt w innych poradniach. Tam wizyty są z reguły konkretne i rzeczowe, opierają się na wywiadzie, badaniu pacjenta oraz wynikach diagnostycznych badań. Ale w przypadku, gdy coś dzieje się z duszą, to wyszukanie przyczyn, a tym bardziej skutecznego sposobu na poradzenie sobie z takimi problemami wcale takie proste nie jest. Aby psycholog miał możliwość dowiedzenia się czegoś, to niekiedy potrzebuje nawet do kilkunastu rozmów. W czasie nich stopniowo buduje zaufanie ze swoim podopiecznym, który również stopniowo się otwiera i mówi coraz więcej.

Na to wszystko trzeba czasu, ale też i dużego szacunku, zaufania i szczerości. Jeśli tego nie będzie, to raczej będą małe szanse na to, żeby leczenie było skuteczne. Czasem się zdarzają sytuacje, gdy któraś ze stron po jakimś czasie rezygnuje z dalszej współpracy, bo przestaje widzieć w tym sens. Z tego też powodu już na początku, podczas wyboru psychologa należy zwrócić swoją uwagę na parę istotnych rzeczy, jakie pomogą w ograniczeniu takiego ryzyka.

Takiego specjalisty najlepiej szukać w internecie, na przykład przez wpisanie w wyszukiwarkę hasła terapia radom i przeglądnięcie otrzymanych wyników. Przy okazji sprawdzić od razu wystawione przez innych pacjentów opinie, jakie powiedzą bardzo dużo w temacie jakości leczenia takiego psychologa. Bardzo ważne jest oczywiście wykształcenie, powinna to być osoba która ukończyła kierunkową uczelnię oraz różne szkolenia i kursy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz