Endoproteza biodra i kolana – jak działa i kiedy pomaga ortopedia?

Operacja, którą jest endoproteza kolana wykorzystywana jest zazwyczaj w kłopotliwych przypadkach, kiedy skonstruowany przez nas staw kolanowy uległ nieomalże całkowitemu uszkodzeniu, ból jest dominujący, zaś żadne inne zabiegi są nieskuteczne. Jednakowoż nim zdecydujemy się na wykonanie zabiegu, którym jest endoproteza kolana musimy wiedzieć, które potencjalne komplikacje nam grożą, i do jakich powikłań ma prawo dojść.

Przede wszystkim decydując się na zabieg, jakim jest endoproteza kolana należy posiadać na uwadze to, iż niektóre leki wywołać mogą reakcje alergiczne, objawiające się zaczerwienieniem, opuchlizną, czy nawet zaburzeniem rytmu serca. Prócz tego może dojść także do krwotoku naczyń krwionośnych, a nawet uszkodzenia nerwów, co w kolejnej kolejności doprowadzić może nawet do strzępkowego paraliżu stopy. W czasie tego zabiegu zdarzyć się może też pękniecie kości, oraz zaczopowanie naczyń krwionośnych, w wyniku, czego pojawić się mogą w stworzonym przez nas organizmie mikroskrzepy.

Także po wykonaniu zabiegu ma okazję dojść do niepożądanych efektów ubocznych, jak na przykład do pęknięcia metalowych śrub, czy także płytek. Nie da się również wykluczyć faktu, że skutkiem ubocznym zabiegu będzie różnica w długości obu nóg, a także pęknięcia zszytej tkanki oraz blizny – tu pomoże ortopedia wrocław. Wziernikowanie wnętrza stawów zwane jest inaczej, jako artroskopia. Zabieg ten przeprowadza się jedynie w doświadczonych warunkach, co oznacza, że z pełnym przygotowaniem lekarz chirurg może zrealizować zabieg, którym jest artroskopia na sali operacyjnej. Zabieg artroskopia jest zabiegiem ciężkim, dlatego również wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, bądź również znieczuleniu ogólnym. Zabieg operacyjny, którym jest artroskopia polega po największej części na wprowadzeniu urządzenia, jakie nazywane jest artroskopem w okolicę stawu.

Zabieg ten rozpoczyna się od wykonania delikatnego nacięcia a w następnej kolejności wprowadzeniu w miejsce to urządzenia. Po czynności, jaką jest wprowadzenie owego urządzenia do wnętrza stawu wprowadza się roztwór złożony z soli fizjologicznej, który upraszcza obejrzenie stawu oraz konsekwencji wprowadzenia artroskopu. To naturalnie dzięki temu można ocenić strukturę wewnętrzną, oraz jak zachowuje się urządzenie w stworzonym przez nas organizmie, i czy nie powoduje jakichkolwiek skutków ubocznych. Oprócz tego ocenić można chrząstki stawowe, łąkotki, oraz błonę maziową oraz mięśnie. Zabiegi artroskopowe są w stanie dotyczyć stawów: barkowego, biodrowego, kolanowego oraz skokowego.

Dodaj komentarz