Wygląd łysiczki lancetowatej opisany na stronie GoldenTeacher zawiera między innymi to, jak wygląda nóżka takiego rodzaju grzyba. Jest ona bardzo smukła, natomiast solidna oraz wytrzymała, jak i elastyczna. Nie da się jej połamać, czyli w czasie zbiorów należy ją uciąć nożycami. Grubość nóżki jaką ma łysiczka lancetowata wynosi od mm do maksymalnie trzech milimetrów. Ma ona kolor kremowy, jasnożółty albo brązowawożółty, a u podstaw ma barwę niebieską z kropeczkami bieli.
Nie jest ona prosta, gdyż w jednym miejscu będzie nieco grubsza, a w innym, trochę zwężona. Trzon tego grzyba nie jest pusty w środku. Miąższ jest cienki, bladszy, biały, bez mocnego smaku, aczkolwiek niektórym kojarzy się z rzodkiewką. Zarodniki mają barwę ciemnobrązową z mocno czerwonym wybarwieniem. Można też dowiedzieć się czegokolwiek o kapeluszu. Zwykle jest stożkowaty, dzwonkowaty lub zaostrzony. Na górze kapelusza znajduje się specyficzny guzik. Trochę starsze owocniki mogą posiadać zmarszczone brzegi.
Blaszki kapelusza są rozmieszczane rzadko, posiadają dużą szerokość oraz trochę przerośnięte, mocno przyrośnięte do trzonu. Ich barwa szybko się zmienia, od intensywnej czerwieni po czerń. Zapoznając się z opisami można stwierdzić, jak wygląda prezentowany grzyb. Główne wiadomości na temat łysiczki lancetowatej są podawane w ciekawy sposób. Autorzy wiedzą, jak zainteresować internautów. I dlatego warto zajrzeć na witrynę.