Hosting pod internetową stronę – jakie jego odmiany są obecnie dostępne

Każda strona w internecie musi zostać umieszczona na jakimś serwerze komputerowym, żeby mogła normalnie funkcjonować. Jeżeli ktoś będzie chciał, to może to zrobić nawet na domowym komputerze przyłączonym do sieci internetowej, ale z wielu powodów nie jest to najlepsze rozwiązanie. Zwłaszcza że do wyboru jest kilka różnych możliwości, darmowych lub zaczynających się już od paru złotych za miesiąc. Największym zainteresowaniem obecnie się cieszy współdzielony hosting. Jeśli chodzi o niego na jednej fizycznej maszynie funkcjonuje kilka do kilkunastu kont, i każde z nich ma dostęp do pełnych zasobów urządzenia, to znaczy dysku, pamięci i procesora. Nie trzeba znać się na administracji, ponieważ wszystkim zajmować się będą pracownicy dostawcy usług.

Bardzo atrakcyjne są również ceny, zaczynające się niejednokrotnie od kilku złotych za miesiąc, lecz to rozwiązanie może się nie sprawdzić w przypadku większych stron. Dla nich znacznie lepszą opcją będzie hosting VPS serwer, jaki ma ten plus, że każde konto otrzymuje określone zasoby na wykorzystanie. Nie będzie dzięki temu ryzyka, że ze względu na duże obciążenie pozostałych kont na urządzeniu nagle strona nie będzie działała.

Jeżeli i to będzie za mało, to można swoją stronę umieścić na dedykowanym serwerze, czyli na zupełnie osobnym fizycznym komputerze. W ofercie dużej ilości firm znajdują się też takie usługi jak hosting WordPress SSD. Są to konta skonfigurowane specjalnie na potrzebę danej platformy, dzięki czemu dadzą one wysoką stabilność i wydajność pracy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz