Inteligentne miasta to czas przyszły

Błyskotliwe domy, w których wszystko co pragniemy dzieje się jak za użyciem czarodziejskiej różdżki jeszcze jakikolwiek czas temu były jedynie marzeniem – dzisiaj jednak niesłychanie wielu zawodowców z dziedziny elektryki i elektroniki funkcjonuje właśnie nad takim projektami, ulepszając je oraz powodując, że życie osoby mieszkającej w takim domu jest po prostu łatwe oraz porywające. Mają oni właściwe uprawnienia i zdali egzaminy sepowskie – więcej na egzamin sepowski. Niewątpliwie w tej chwili potrzeba na to kolosalnej ilości pieniędzy, jakkolwiek za jakiś czas pewnie się to zmieni.

Okazuje się jednak, iż nawet inteligentne miasta to już nie wyłącznie wizja przyszłości, ale stan obecny. Smart city, bo taką nazwę nosi naturalnie projekt inteligentnego miasta to idea, jaka ma w głównej mierze intensyfikować komfort funkcjonowania mieszkańców tego rejonu. Już nie używa się nazwy miasta przyszłości, bo jak się często okazuje takie miasta stają się już teraźniejszością. Najważniejsza w aspekcie takich miast jest automatyka przemysłowa oraz naturalnie zmiany energetyczne, pozwalające na oszczędność energii i nowoczesne rozwiązania elektryczne. W idei takiego miasta chodzi bezsprzecznie w dużej mierze o to, żeby zmniejszyć wydatki życia.

Atrakcyjną opcją są również inteligentne dom. Taki cwany dom to wykorzystanie co niektórych urządzeń dzięki zainstalowanej w telefonie aplikacji, czy przy zastosowaniu innego nośnika mobilnego. Fundamentem w takim nowoczesnym domu jest system kamer, które także rejestrują obraz w wielu wariantach i mogą nas powiadomić o potencjalnym zdarzeniu poprzez wysłanie raportu na telefon komórkowy. Może to być odmiana: filmu, fotografie, wiadomości tekstowej.

To naturalnie dzięki kamerom nawet nie będąc w domu jesteśmy w stanie się dowiedzieć, co także dzieje się w naszym mieszkaniu, możemy monitorować w ten sposób dzieci, najętą nianię, czy inna osobę znajdująca się w domu, bądź też na należącej do nas posesji. Wszystko odbierzemy za pomocą wbudowanego urządzenia mobilnego. Ewidentnym rozwiązaniem w takim inteligentnym obiektu jest też system alarmowy. Błyskotliwy dom bo to rozwiązanie dotyczące też bezpieczeństwa, bo poza kamerami oraz alarmami system wyposażony jest w przeróżne czujniki.

Nawet nie będąc w domu jesteśmy w stanie na telefon pozyskać komunikat, a przykładem takiej wiadomości ma prawo być informacja o: otwartych roletach, Nie zamkniętych drzwiach, uchylonych oknach, włączeniu takich systemów jak chociażby oddymianie, pożarze, włamaniu, zalaniu. Co interesujące jesteśmy w stanie też utworzyć niejako wirtualne zdarzenia, jakie to zaprogramujemy, a jakie będą posiadać miejsce kiedy tak właściwie w domu nikogo nie ma. Przykładowo, że w danym momencie zaświeci się światło, włączy telewizor, tak ażeby osoby z zewnątrz myślały, iż w domu ktoś jest. Inteligentny dom to pomysł, który to non stop się rozwija i nieraz jest dostosowany do pragnień osoby w nim mieszkającej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz