Jak we współczesnym ogrodnictwie wykorzystuje się folie

Jakiś czas temu jeszcze dużym zainteresowaniem się cieszyły najróżniejsze szklarnie. Jednak szkło, mimo że posiada wiele zalet, to również jeden duży minus, to znaczy cenę. Z tego też powodu branża ogrodnicza zaczęła powszechnie korzystać z najróżniejszych folii, które dają podobny zakres funkcjonalności, a mimo wszystko mniej kosztują. Aktualnie na rynku jest dostępnych ich sporo typów, z tego też powodu każdy bez problemów powinien dobrać odpowiednią do swoich potrzeb.

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że poszczególne Folie Warte Polymers mogą się znacznie różnić parametrami technicznymi i wytrzymałością, a co się z tym wiąże również i ceną. Jedną z pierwszych rzeczy, nad jaką należy się zastanowić, będzie to na jak długi okres czasu planuje się takie okrycie kupić. W sprzedaży są bowiem dostępne folie na jeden rok, albo więcej, i zależnie od tego mają one odpowiednią grubość i dodatkowe wzmocnienia. Rzecz jasna folie jakie są przeznaczone na dwa sezony, to znaczy okres wiosenny i letni powinny wytrzymać znacznie dłużej, lecz nie jest to regułą.

W lepszych foliach w ich składzie pojawiają się różne dodatki poprawiające mechaniczną wytrzymałość. Ważnym parametrem jest także przepuszczalność światła słonecznego, która powinna wynosić co najmniej 90 %. Przez to promienie słoneczne będą docierać w odpowiedniej ilości do roślin, dają im odpowiednie warunki rozwoju. W części przypadków przydaje się perforowanie, które zapewnia lepszy obieg powietrza i w ten sposób chroni przed rozwojem różnych grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz