Jaką rolę odgrywają systematyczne przeglądy stanu swoich zębów

Wszyscy słyszymy od małego, że koniecznie trzeba dbać o swoje zęby, najlepiej je myjąc co najmniej dwa razy dziennie. Ale nie mniej istotne jest to, aby przeglądać je też regularnie u stomatologa, co na pewno pozwoli oszczędzić wielu problemów. Lekarze zalecają, aby taki przegląd wykonywać przynajmniej raz w roku.

W części gabinetów będzie on całkowicie bezpłatny, w innych trzeba będzie za niego zapłacić coś symbolicznego. W czasie takiego przeglądu dentysta dokładnie skontroluje stan wszystkich zębów, ale także i dziąseł, czy coś się z nimi nie dzieje. Jeśli zauważone zostaną jakieś ubytki, to najczęściej będą one nieduże i bardzo łatwe do wyleczenia.

Jeżeli jednak ktoś sobie zaniedba taki przegląd, to ewentualne konsekwencje mogą być bardziej poważne. Wypełnienie małego ubytku nie będzie kosztowało więcej niż 200 złotych. Ale jeśli taka dziura się powiększy i trzeba będzie zrobić leczenie kanałowe, to do kosztów dojdzie kolejne kilkaset złotych, czyli kilkukrotnie więcej. Do tego mogą się pojawić silne bóle i stan zapalny, a za takimi atrakcjami na pewno nikt nie będzie tęsknił. A zbyt duży ubytek w skrajnym przypadku doprowadzić może do wyrwania zęba, który niestety już nie odrośnie.

Z tego też powodu faktycznie należy co najmniej raz na rok odwiedzić dentystę. Jeżeli ktoś nie posiada swojego, to poszukać może w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarce hasła leczenie kieszonek dziąsłowych otrzyma listę gabinetów stomatologicznych, przy wyborze warto kierować się opiniami klientów, jakie również bez żadnego problemu się znajdzie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz