Jakie kosmetyki stosować można przy atopowej skórze

Jednym z pojawiających się częściej problemów skórnych jest atopowe zapalenie. Powstaje ono w wyniku niewłaściwego działania bariery naskórkowej, co powoduje powstanie nieprzyjemnych objawów. Jest to przewlekła choroba, występująca u wielu osób przez całe życie, w zależności od okresu przybierająca różną formę. Często pojawiają się zmiany ropne, lecz również i suche, złuszczające się miejsca. Wysuszenie i zaczerwienienie często powodować mogą mocne swędzenie, co stanowi duży dyskomfort dla chorych. Z tego też powodu ważna jest codzienna pielęgnacja skóry, jaka może znacząco pomóc w złagodzeniu objawów, oraz stosowanie się do określonych zaleceń.

Na pewno unikać trzeba nieprzewiewnej odzieży, alkoholu i pikantnych potraw, czy stosowania mocnych kosmetyków. Do pielęgnacji tego typu skóry sprawdzają się dobrze dedykowane preparaty, przykładowo takie jak dexeryl do mycia. Dzięki stosowaniu tego typu produktów w dużym stopniu można ograniczyć objawy, a w niektórych przypadkach nawet wyeliminować je całkiem. Preparaty stosowane w przypadku atopowego zapalenia najczęściej są produkowane w oparciu o wyłącznie naturalne składniki. Bardzo często występuje w nich gliceryna, dobrze zatrzymująca wodę i tym samym zapewniająca utrzymanie wilgotności naskórka. Biała wazelina z kolei niejednokrotnie stosowana jest w kosmetykach do natłuszczania, zostawia na powierzchni naturalną ochronną warstwę.

Wazelina ta nie powoduje żadnych reakcji alergicznych, przez co zapewnia duże bezpieczeństwo w użytkowaniu. Częstym składnikiem kosmetyków stosowanych w AZS również jest ciekła parafina, jaka zabezpiecza skórę przed podrażnieniami, a jednocześnie zmniejsza nieprzyjemne objawy. W kosmetykach firmy dexeryl znaleźć można te wszystkie składniki, tak więc zalecane są one podczas pielęgnowania w tym schorzeniu. Dużo informacji w tym temacie można znaleźć na przykład na stronie kremy-dexeryl.pl, jeśli ktoś będzie zainteresowany taką tematyką, to będzie mógł tam zaglądnąć i zapoznać się z artykułami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz