Jakie odmiany stałego opału cieszą się obecnie popularnością

W naszych domach cały czas dużo instalacji centralnego ogrzewania jest opartych o piece na paliwa stałe. Pośród takich pieców znaleźć można nowoczesne konstrukcje, spełniające wysokie normy jeśli chodzi o czystość palenia, ale też wymagające paliwa wysokiej jakości. Jak również konstrukcje stare, do jakich można wrzucić praktycznie wszystko, co się ma pod ręką, i co tylko będzie się dało spalić. Jednak aby faktycznie dało się w swoim domu zapewnić wymaganą ilość ciepła, to opał musi mieć wysoką kaloryczność, albo musi go też być dużo.

W tym zakresie od wielu lat największą popularnością cieszy się tradycyjny węgiel. Występuje on w dużej ilości rodzajów, przede wszystkim różniących się stopniem rozdrobnienia. Najlepsze są odmiany złożone z większych kawałków, jakie wolno się palą przez dłuższy czas. W stosunku do węgla znacznie gorzej wypada drewno, ale jest za to sporo tańsze od niego.

Zdecydowanie korzystniej do palenia w piecach nadawać się będą liściaste gatunki, zwłaszcza twarde. Dość wolno się one palą i wytwarzają więcej ciepła, niż gatunki iglaste. W przypadku tych ostatnich pewną niedogodnością będzie duża zawartość żywicy, co będzie wymagało użycia odpowiedniego rodzaju pieca. W ostatnich czasach popularnością cieszyć się też zaczęły brykiety i pellety, robione z wiór czy trocin. Te wszystkie odmiany opału bez problemów się znajdzie w jednym z dobrych składów, a takiego poszukać na przykład można po podaniu w wyszukiwarce hasła hurtowa sprzedaż opału.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz