Jakie są główne etapy projektowania internetowej strony

Prosta nawet internetowa strona wymagać będzie odpowiedniego zaplanowania, zrobienia a potem uruchomienia w sieci. Dlatego też jeżeli ktoś chce zrobić taką dla firmy, to powinien wiedzieć, z czego będzie się składał cały proces. Przede wszystkim trzeba znaleźć kogoś, kto zajmie się wszystkimi pracami. Można to zrobić za pomocą wyszukiwarki, po wpisaniu w niej słów strony internetowe otrzyma się listę linków do przejrzenia. Projektowanie strony należy rozpocząć od szczegółowego określenia oczekiwań i potrzeb.

Wykorzystując te informacje do przygotowania będzie ogólny zarys budowanego serwisu razem ze wszystkimi funkcjonalnościami. Na tym etapie ustala się też zakres niezbędnych prac do wykonania oraz koszty, które wiązać się z tym będą. Jeżeli podejmie się decyzję o dalszych pracach, to trzeba poczynione ustalenia spisać dokładnie, umowa określająca te wszystkie informacje to ważna rzecz o której należy pamiętać. Po podpisaniu umowy wykonawca powinien przystąpić do wykonywania.

Z jednej strony będzie przygotowywana oprawa graficzna, a z drugiej programiści zaczną opracowywać wszystkie funkcjonalności oraz wstępnie wszystko konfigurować. Etap ten trwa dopóki wszystko nie będzie zaakceptowane przez klienta, a także dokładnie przetestowane i sprawdzone. Dopiero wówczas można planować produkcyjne uruchomienie strony i jej udostępnienie w sieci. W niejednym przypadku na tym współpraca się nie kończy, bo strona jest rozbudowywana o następne funkcjonalności.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz