Jakie zalety i wady mają paski wybierające

Idealnie białe zęby są marzeniem niejednej osoby. Lecz brak odpowiedniej higieny, palenie papierosów czy picie kawy w większych ilościach sprawiają, że do prawdziwej bieli jednak trochę brakuje. Z tego też powodu dużym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju wybielające zabiegi, wykonywane w gabinetach stomatologicznych. Jednak jeżeli ktoś miał nie będzie na to możliwości finansowych, to może się też zdecydować na zastosowanie pasków wybielających.

Ta technika także cieszy się coraz większą popularnością, chociażby ze względu na znacznie niższe koszty i łatwe użycie. Zanim sięgnie się jednak po to rozwiązanie, to należy zapoznać się dobrze z techniką wybielania i ewentualnymi zagrożeniami. Jeśli taki zabieg zostanie nieprawidłowo wykonany, to narazić się można na różnego rodzaju problemy. Takie paski wykonane są z elastycznego tworzywa, które zostało nasączone substancją chemiczną. Najczęściej to będzie nadtlenek karbamidu albo nadtlenek wodoru, oba są silnymi utleniaczami. Paski trzeba nakładać regularnie na wszystkie zęby, dociskając je dokładnie.

Całość wybielania trwa między dwa a cztery tygodnie, a rezultaty utrzymują się później przez kilka miesięcy. Jak można więc zobaczyć samo stosowanie jest bardzo proste, będzie tylko wymagać systematyczności i dokładności w nakładaniu pasków. Przeważnie metoda ta nie powoduje żadnych poważnych dolegliwości, lecz w razie jakiś wątpliwości warto wszystko skonsultować ze swoim stomatologiem. Dokładność ma o tyle znaczenie, że jeśli paski dobrze się nie będą stykały z powierzchnią zęba, to pojawić się mogą miejsca o mniejszym wybieleniu, często bardzo widoczne nawet z daleka.

Dodatkowo używany na takich paskach preparat jest dość mocny, dlatego trzeba zachować dużą ostrożność i w miarę możliwości unikać dotykania dziąseł. Spowodować to może rozmaite podrażnienia, a niekiedy i uszkodzenia miękkich tkanek. Więcej na temat stosowania takich pasków można przeczytać na różnych internetowych stronach, jakie na przykład się znajdzie wprowadzając w wyszukiwarce słowa paski crest.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz