Jakim sposobem dbać o ogród?

Organizując ogród, warto na samym początku rozdzielić go na trzy bazowe części. Część reprezentacyjną, wypoczynkową oraz gospodarczą. Każda z tych części nie ma zachodzić na drugą i powinny być należycie oddzielone. Część sztandarowa, tak zwany przedogródek to przestrzeń znajdującą się przed domem. W tym rejonie można sadzić roślinki, jakie najdłużej będą pełniły funkcję ozdobną.

Powinny być to kwiaty oraz krzewy o długim czasie kwitnienia, bądź późnym wchodzeniu w stan uśpienia. Dróżki powinny pozwolić użytkownikom na prędkie oraz bezproblemowe dojście do bramki czy hangaru. Druga część, jest częścią wypoczynkową. Jakim sposobem sama nazwa podkreśla ma być przeznaczona na wypoczynek – znacznie więcej na wycinka drzew piaseczno. Łączy się to z tym, że ma znajdywać się za budowlą. W tej części ogrodu powinny znajdywać się takie elementy małej architektury jak: tarasy, altanki, grill lub istotny trawnik umożliwiający gry oraz zabawy dla najmłodszych.

Część trzecia oraz najistotniejsze to część gospodarcza. Jest to strefa, jaka powinna znajdywać się na uboczu naszej idealnej działki, ze względu na znajdujące się tu obiekty. Przede wszystkim ta część przeznaczona jest na umiejscowienie takich elementów jak: śmietniki czy kompostowniki.

W tej części także wolno umieścić domek gospodarczy, w którym będziemy chować wszelkie wymagane nam narzędzia do pielęgnacji stworzonego przez nas ogrodu. Koszenie powinno się odbywać w momencie, gdy trawniki są suche. Jest to spowodowane lepszym wykonaniem koszenia oraz faktem, że trawa wówczas o dużo prawidłowiej znosi koszenie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz