Jakim sposobem przygotować się do przyjęcia pieska w domu lub mieszkaniu?

Jeżeli pragniemy wychować psa od wieku szczenięcego, powinniśmy pamiętać, żeby wziąć go do domu dopiero, kiedy skończy siódmy tydzień życia, albowiem do tego czasu potrzebuje troskliwej opieki matki. Jeżeli wybieramy dla siebie psa z hodowli musimy pamiętać o wypełnieniu jego metryki, ponieważ w ten sposób naszego pieska będziemy w stanie zarejestrować w Związku Kynologicznym. Jeżeli wybieramy pieska z hodowli powinniśmy nie zapominać też o książeczce zdrowia pieska, w jakiej to w przyszłości zapisane pozostaną szczepienia, czy także przeprowadzone odrobaczenia. Pragniesz nabyć akcesoria?

Wpadnij na przytulanki dla psa sklep. Kiedy tak właściwie już wyselekcjonowany przez nas piesek odnajdzie się w naszym mieszkaniu powinniśmy przygotować dla niego miejsce, w którym będzie mógł odpocząć oraz pobawić się.

Naturalnie musimy schować przedmioty, jakie dotąd leżały na niższych półkach, bo pies mógłby zaintrygować się niemi a tym samym pogryźć je. Kiedy rozpoczynamy wychowanie pieska, bacznie musimy obserwować jego wszystkie zachowania? W wypadku, gdy zacznie on gryźć przedmioty, dywan lub także meble zareagujmy i spokojnie wyjmijmy je mu z pyska.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz