Jakim warunkom lub kontrolom podlegają odżywki do rzęs?

A może ich nie ma?dr Buck: „Rozporządzenie w sprawie kosmetyków zawiera znacznie mniej wymagań i kontroli niż te, które stosuje się do leków. Ostatecznie jednak dotychczasowe zatwierdzenie bimatoprostu jako leku oznacza pewien poziom bezpieczeństwa dla użytkowników produktów kosmetycznych z bardzo podobnymi substancjami”.drHöhn: „W dziedzinie kosmetyków nie trzeba przedstawiać żadnych badań ani dowodów skuteczności lub skutków ubocznych – nawet jeśli, jak w przypadku odżywek do rzęs, stosuje się środek farmakologiczny. Informacje o ilości składnika aktywnego lub możliwym ryzyku i skutkach ubocznych nie są obowiązkowe.

Dlatego często na opakowaniu lub w ulotce informacyjnej często można znaleźć niejasne stwierdzenia lub w ogóle ich brak na temat nietolerancji lub skutków ubocznych”.A teraz pozbądźmy się przynęty: czy hormonalne odżywki do rzęs są szkodliwe dla zdrowia i czy istnieje realna alternatywa?dr Buck: „Skutki uboczne są w większości łagodne i odwracalne, więc ryzyko uszkodzenia zdrowia jest możliwe do opanowania.

W życiu codziennym nieustannie narażamy się na rzeczy szkodliwe dla naszego zdrowia, takie jak rakotwórcze słońce czy rakotwórcze promienie kosmiczne w samolotach czy w górach, choć ich zagrożenia są dobrze zbadane i są wszystkim znane. Dlatego, podobnie jak w przypadku każdej decyzji, którą podejmujesz, musi istnieć równowaga między tym, jak ważne są dla Ciebie korzyści z czegoś w stosunku do ryzyka.

Nie ma podobnie skutecznej substancji, która mogłaby być tutaj zastosowana.

Jedyną alternatywą jest wydłużanie rzęs za pomocą przedłużania.”dr Höhn: „Jeśli weźmiesz pod uwagę listę możliwych skutków ubocznych, które szczególnie wpływają na zdrowie oczu, na to pytanie należy odpowiedzieć „tak”. Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twoja własna odżywka do rzęs zawiera pochodne prostaglandyn, w Internecie znajdziesz listę popularnych składników aktywnych. Alternatywnie, coraz bardziej ugruntowany staje się naturalny i sprawdzony składnik aktywny, tiocyjanian.

Najwyraźniej skuteczność pojawia się nieco wolniej niż w przypadku odżywek do rzęs zawierających prostaglandyny, ale opisano znacznie mniej skutków ubocznych”. Odżywki do rzęs – mój wniosekUff, jeśli przeczytałeś ten artykuł do tej pory, to wydajesz się być tak samo zainteresowany tematem jak ja. To było wiele informacji, terminów technicznych i skutków ubocznych, które mogą cię trochę przestraszyć. Jednak największym problemem, jaki z tym widzę, jest fakt, że nie ma wiarygodnych badań na temat zagrożenia serum hormonalnych, bo nie ma na nie rynku. Zobacz https://wirtualnekosmetyki.pl/-nowe-wdrozenia/czy-odzywka-do-rzes-cieszy-sie-uznaniem-wsrod-kobiet

jak dr Höhn wyjaśnił, że badania te są zazwyczaj zlecane tylko firmom, które chcą na nich zarabiać. Nie ma więc prawie żadnych niezależnych danych naukowych.Nie ma więc prawie żadnych niezależnych danych naukowych.Istnieje niezliczona ilość opinii, dowodów i perspektyw dotyczących tego rodzaju tematu lub dyskusji. I chociaż chcę dać wam jak najwięcej wglądu w ten artykuł, musi być jasne, że otrzymałbym kilka więcej i prawdopodobnie bardzo różnych informacji, gdybym poprosił dziesięciu innych lekarzy.

Osobiście, jako użytkownik od dobrych ośmiu lat, mogę tylko powiedzieć, że nie miałam żadnych problemów z odżywkami do rzęs z prostaglandyną, tylko dobre doświadczenia.Osobiście, jako użytkownik od dobrych ośmiu lat, mogę tylko powiedzieć, że nie miałam żadnych problemów z odżywkami do rzęs z prostaglandyną, tylko dobre doświadczenia. Od około 5 lat używam serum M2 Beauté i znam wielu moich znajomych, którzy są z niego zadowoleni.

Ale od kilku tygodni testuję serum Cilamour, które działa zupełnie bez hormonów.

Ten test zaczął się z czystej ciekawości i dlatego, że moja własna odżywka była po prostu pusta – ale muszę powiedzieć: jak na razie jestem absolutnie zachwycona. Ponieważ moja stylistka co dwa tygodnie dokładnie przygląda się moim rzęsom, kiedy uzupełniam przedłużanie i może profesjonalnie powiedzieć, w jakim są stanie, mogę tylko powiedzieć, że nie ma różnicy w skuteczności od moich innych odżywek zawierających prostaglandyny. .

Pozostaje więc ekscytujące – ponieważ oczywiście badania i przemysł kosmetyczny również reagują na krytykę pochodnych prostaglandyny i oczywiście nadal niestrudzenie się rozwijają w odpowiedzi na duże zapotrzebowanie. Dlatego jestem szczególnie ciekawa odżywki do rzęs, którą Dr. Höhn wspomniał, że zamiast hormonów działa z rodankiem cząsteczkowym własnego organizmu. Ten aktywny składnik jest już z powodzeniem stosowany do wypadania włosów i może mieć również pewne zalety dla rzęs. Serum powinno być dostępne od połowy września za około 30 euro, np. w Amazon.Ogólnie widzę to tak, jak dr. Buck: Każdy musi sam zdecydować, czy zalety przeważają nad wadami. Zdaniem ekspertów nie należy się spodziewać katastrofalnych skutków ubocznych, ale oczywiście jest to ryzyko, które niekoniecznie musi być podejmowane.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz