Kaszel u czworonoga i kłopoty z krążeniem – weterynarz radzi

Duża grupa posiadaczy czworonogów wybierając się z wizytą do weterynarza, skarży się, iż ich pupilki mają kaszel, jakiemu trudno zaradzić – okulistyka weterynaryjna warszawa. Czasem sami podajemy stworzonym przez nas zwierzakom leki, syropy, jednakże okazjonalnie obserwujemy jakiekolwiek wyniki. Posiadacze psów uważają, iż ich ulubieńcy przeziębili się na spacerze i od tego czasu uporczywie kaszlą. Domowa terapia nie zapewnia rezultatów, w następstwie tego po pewnym czasie decyzją się na wizytę u weterynarza.

Podczas takiej wizyty przeważnie prowadzone są badania kliniczne, jakich wyniki ukazują, iż kaszel u czworonoga ma gruntownie inne podłożenie, niż przeziębienie.

Z reguły okazuje się, iż kaszel jest jedynie jednym z objawów niewydolności krążenia w psim organizmie. Schorzenie to nosi fachową nazwę kardiomyopatii rozstrzeniowej oraz objawia się powiększonym sercem. W takiej sytuacji użytkuje się najczęściej właściwe leczenie, a także wprowadza dietę, co już po paru tygodniach przynosi korzystne wyniki.

Tylko, bo właściwie leczony pies może jeszcze raz odzyskać zdrowie, a tym samym radość życia. Wielokrotnie zapominamy, iż fizjologia pieska jest całkiem inna aniżeli człowieka i próbujemy stworzonego przez nas pupilka leczyć syropami i antybiotykami przeznaczonymi dla ludzi. Takie postępowanie nie wyłącznie nie poprawi samopoczucia czworonoga, lecz w wielu przypadkach może jego stan jeszcze pogorszyć. Kaszel u psa jest nie tylko objawem złego krążenia, niemniej jednak także może być przyczyną groźnej choroby płuc. Przeważnie jest, bo pierwszym dostrzegalnym objawem tejże choroby, jaka nieleczona bezustannie rozwija się i powoduje, ze pies czuje się coraz gorzej, przestaje posiadać chęć do zabawy, i pokaźniejszą część dnia po śpi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz