Które opony zakupić – opony samochodowe sezonowe oraz całoroczne?

Warto przyjrzeć się różnicom pomiędzy oponami na jakich jeździmy latem, a tymi używanymi zimą. Przede wszystkim różnica dotyczy tutaj mieszanki wykorzystywanej do wytwórczości tychże opon. W wypadku opon letnich jest to twarda guma, co wyrównuje tarcie, przez co jest ono na tyle niskie, że bieżnik ma dłuższą żywotność. Letnie ogumienie pozwala lepiej monitorować pojazd oczywiście w czasie lata, droga hamowania okazuje się znacznie krótsza, za co odpowiada większa powierzchnia styku bieżnika z drogą.

Dodatkowo bieżnik ów bardziej jest ukierunkowany względem tego jak obraca się koło, a to zmniejsza hałas podczas jazdy. W przypadku opon zimowych mamy do czynienia z oponami bardziej dzielnymi na ślizganie, to naturalnie dzięki użyciu miększej gumy. Bieżnik posiada wtedy pokaźniejsze bloki w tak nazywanej strefie barkowej, a znaczna ilość drobnych nacięć równoległych ułatwia kierowanie, przyspieszenie a również hamowanie na śliskim podłożu.

To właśnie dzięki właściwie uformowanych rowkach w oponie tej łatwo odprowadzana jest woda. Jeżeli pragniesz wymienić, zobacz https://mobilnawulkanizacja-szczecin.pl/. Od czasu do czasu także korzystamy w zimie z tak zwanych opon kolcowych. Jeżeli powiadamy o motoryzacji to należałoby poruszyć kwestię dotyczącą opon stosowanych do samochodów i zająć się różnicami odnośnie ogumienia sezonowego i całorocznego. Bez zastanowienia pozyskamy odpowiedź zachwalającą opony sezonowe, a więc te, które nazywamy zimowymi oraz letnimi, zmienianymi na daną porę roku

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz