Kurtyny i przegrody z PCV – gdzie są używane

Nowoczesny przemysł korzysta bardzo chętnie z rozmaitych materiałów zrobionych z PCV. To wyjątkowe tworzywo ma bowiem wiele różnych zalet, i z tego też powodu cieszy się taką popularnością. Najczęstszą jego postacią są różnego rodzaju folie, mające naprawdę wszechstronne przeznaczenie. Po pierwsze folia PCV jest elastyczna, a równocześnie trwała i wytrzymała.

Nawet zginanie wiele racy nie powoduje jej pęknięcia, a równocześnie ma ona świetną wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia. PCV posiada również niski współczynnik przenikalności cieplnej, dzięki czemu stanowi świetny termiczny izolator. Ta cecha PCV jest wykorzystywana przy kolejnym popularnym wykorzystaniu takiej folii, którym są kurtyny paskowe. Przeważnie mają one postać pasków zachodzących na siebie, przez jakie po odsunięciu można przejść lub przejechać wózkiem.

Równocześnie w normalnym stanie takie paski przylegają do siebie dokładnie, i skutecznie zapobiegają uciekaniu ciepła. Przy takich zastosowaniach dużą zaletą jest też to, że paski z takiej przesłony mogą mieć najróżniejsze kolory. Typowo robi się je z przezroczystego materiału, lecz są również możliwości zabarwienia ich na jedną z kilku barw. Mniej widocznym, ale bardzo ważnym miejscem wykorzystania folii PCV są przegrody spawalnicze. Mają one na celu ochronę stanowiska spawacza przed emitowaniem niezdrowych promieni świetlnych i odprysków. I właśnie do tego celu PCV nadaje się doskonale, bowiem folia o grubości jedynie połowy milimetra zatrzymuje praktycznie całe takie promieniowanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

One Reply to “Kurtyny i przegrody z PCV – gdzie są używane”

  1. W naszej firmie specjalizujemy się w sprzedaży elementów hydraulicznych naprawianych przez naszą firmę. Przez lata, z czasem i doświadczeniem poszerzyliśmy ofertę o elementy hydrauliczne z innych gałęzi przemysłu. Teraz posiadamy bogatą ofertę układów hydraulicznych, w tym pomp i regulatorów hydraulicznych, pomp cieczy hydraulicznych, sprzęgieł hydraulicznych itp. Sprawdź ofertę na pompy hydrauliczne sklep.

Dodaj komentarz