Łazienkowe płytki – jakie najlepiej wybrać do swojej łazienki

Wybranie odpowiednich płytek łazienkowych nie jest wcale taką łatwą sprawą. Wielu klientów zamawiając hiszpańskie płytki czy któregoś naszego wytwórcy przede wszystkim zwraca uwagę na wzór i kolor. Oczywiście jest to jak najbardziej naturalne, ponieważ taką łazienkę urządza się na wiele lat, i położone tam plytki ceramiczne po prostu mają się podobać. Lecz podczas zakupu należy także zwrócić swoją uwagę na kilka ważnych parametrów, o których większość ludzi zapomina.

Obecnie wybór płytek łazienkowych jest bardzo zróżnicowany. Oprócz klasycznych wymiarów coraz częściej klienci wybierają płytki o dużych gabarytach, które prezentują się naprawdę nowocześnie. Świetnie sprawdzają się one w łazienkach o dużej powierzchni, do mniejszych zdecydowanie lepiej jest jednak zostać przy mniejszym wymiarze. Lecz moda idzie także w drugą stronę, bardzo ciekawym przykładem tego są mozaiki gresowe. Wkomponowane w odpowiedni sposób na poszczególne ściany prezentują się naprawdę niesamowicie, choć należy włożyć spor pracy w ich ułożenie.

Przy płytkach podłogowych niezwykle istotną rzeczą jest stopień antypoślizgowości, bo bezpośrednio wpływa to na bezpieczne użytkowanie. Należy się również przyjrzeć wytrzymałości mechanicznej, szczególnie jeżeli płytki będą kładzione w pomieszczeniach o dużej intensywności ruchu. Wymienione wyżej parametry nie mają większego znaczenia jeżeli będzie kupowana glazura na ścianę, lecz bez względu na miejsce montażu ogólna nasiąkliwość płytek nie powinna być większa niż 3 procent.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz