Ledowe żarówki do samochodów – dlaczego warto?

Nikt z nas nie uwielbia jeździć samochodem posiadając obniżoną widoczność. Po pierwsze jest to nadzwyczaj niebezpieczne, zwłaszcza w ciągu nocy i jesiennych oraz zimowych miesięcy. Po drugie zmusza nas do większego wysiłku, co może doprowadzić do uszkodzenia naszego organu wzrokowego. Na ogół w pojazdach używane są żarówki o napięciu od sześciu do dwudziestu czterech V. Te pierwsze stosuje się w jednośladach, drugie w wozach ciężarowych. Po środku plasują się te używane w samochodach osobowych, w których napięcie sięga dwunastu V.

Na rynku mamy dogodnych wiele rodzajów żarówek samochodowych. Jednym z nich są żarówki hb4. Jest do jednowłóknowa żarówka przeznaczona do świateł mijania, inaczej krótkich. Rzecz jasna jej przeróżne typy są wykorzystywane w rozmaitego rodzaju samochodach. Jakakolwiek marka ma dopasowane profesjonalne jej wymiary. Nadają się one do przednich reflektorów.

Zwykle są one żarówkami ksenonowymi. Są one bardzo trwałe, ich użytkowanie starcza na godziwych parę miesięcy. Przy okazji ich cena nie jest wygórowana. Światła ksenonowe w autach spełniają rolę świateł mijania. Do ich funkcjonowania konieczny jest naturalnie zakup stosownych żarówek – odnajdziesz je na H8 LED. Nie potrzebują one tak zwanego rozgrzania i rozświetlenia się. Dzięki ksenonowi, który został w tej żarówce użyty jako gaz zapłonowy, żarówki ksenonowe dają światło o takiej intensywności, jaka będzie występowała przez cały czas jej ich używania. Lampy z żarówkami tego typu są bardziej skuteczne niż lampy halogenowe. Dają one znacznie więcej światła w krótszym czasie oraz pobierają o wiele mniej energii.

Producenci lamp ksenonowych zapewniają długą żywotność żarówek, która jest często porównywana nawet z żywotnością samochodu. Niestety w miarę upływu czasu żarówki te tracą trochę na mocy oraz dają mniej intensywne światło. Lampy z żarówkami ksenonowymi potrzebują kilku sekund aż zaświecą pełną mocą, wobec tego z reguły instalowane są jako światła mijania. Te drogowe są zwykłymi lampami halogenowymi. Ewidentnie nie od początku istnienia aut żarówki ksenonowe są w nich używane. Własne triumfy zaczęły święcić wówczas w latach dziewięćdziesiątych XX wieku.

One Reply to “Ledowe żarówki do samochodów – dlaczego warto?”

Dodaj komentarz