Make-up permanentny lub zwykły?

Złośliwcy mówią, że kobiety powinny się malować, ponieważ bez makijażu są brzydkie. Jak mówią już w raju Stwórca popatrzył na własne dzieło i powiedział do niewiasty: A ty się będziesz musiała malować. Rzeczony żart na szczęście bawi tylko co niektórych. Niewykluczone, że są to osoby płci obojga, które po prostu boją się zadbanych oraz pewnych siebie kobiet i czują się w ich towarzystwie niepewnie, co objaśniałoby złośliwość. Powód, dla którego damy używają makijażu jest zgoła inny. Kobiety najzwyczajniej w świecie lubią się malować! Olśniewająca uroda modnie ubranej oraz znakomicie pomalowanej kobiety faktycznie może onieśmielać.

Wykorzystując dobre odzieżowe i kosmetyczne triki, można osiągnąć nieprawdopodobne rezultaty. Słuszny krój stroju uwypukli zalety sylwetki i zamaskuje mniej idealne elementy figury, a właściwy makijaż wymodeluje rysy twarzy i zezwoli zaakcentować to, co zaplanowała kobieta. Dlaczegóż bo nie pokazać światu tego, co nam się w sobie zwłaszcza podoba?

Jeżeli dama ma pełne uroku oczy, oczywiście oczy powinna wyodrębnić umiejętnym makijażem, jeśli z kolei może pochwalić się pięknymi ustami, to grzechem byłoby nie zwrócić na nie uwagi za pomocą błyszczyka czy modnego koloru szminki. Czy to faktycznie oszustwo? W żadnym wypadku nie. A jeżeli nawet, to jest to oszustwo w służbie piękna. Makijaż ma do spełnienia parę funkcji, nawet, jeśli w grę wkracza makijaż permanentny – znacznie więcej na makijaż permanentny katowice. W najwyższym stopniu ewidentnym celem stosowania makijażu przez kobiety jest upiększanie, innymi słowy akcentowanie urody oraz wydobywanie jej różnych aspektów. Bezpośrednio kojarzy się z tym druga ogromnie ważna funkcja, jaką wolno nazwać korygującą czy też maskującą.

Prawidłowo wykonany makijaż ukryje bez najmniejszego kłopotu wszelkie niedoskonałości cery, takie jak rozszerzone pory, popękane naczynka, małe zmarszczki w kącikach oczu czy niespodziewany wyprysk. Trzecim zadaniem makijażu jest pielęgnacja skóry. Kosmetyki służą jakkolwiek nie tylko do malowania, ale też do odżywiania, nawilżania, natłuszczania lub ochrony skóry przed niezdrowymi elementami atmosferycznymi, takimi jak słońce, wiatr czy mróz, jakie niebywale niepomocnie wpływają na cerę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

One Reply to “Make-up permanentny lub zwykły?”

Dodaj komentarz