Na czym polega legalizacja wag stosowanych w handlu

Branża handlowa powszechnie korzysta z najróżniejszych wag. Są one przede wszystkim używane do ważenia różnych spożywczych produktów, ale wiele innych rzeczy też w takiej formie jest sprzedawanych. Aby jednak takie urządzenie mogło być legalnie wykorzystywane w sklepie, to musi spełniać szereg parametrów technicznych. Przede wszystkim będzie tu chodziło o dokładność mierzenia, która musi być zgodna z aktualnie obowiązującymi przepisami. Przy typowych zastosowaniach granica pomiarowego błędu nie powinna być większa niż 5g, w przeciwnym wypadku urządzenie nie będzie mogło być używane. Podczas zakupu nowej wagi dysponuje już ona legalizacją ustaloną przez producenta.

Obecnie używane one być mogą przez okres dwóch lat, i po tym czasie trzeba je ponownie zweryfikować. Taka wtórna legalizacja wag sklepowych będzie ważna przez kolejne 25 miesięcy, ale może być wielokrotnie powtarzana.

Większość współczesnych modeli wag ma na tyle dobrą jakość, że bez żadnych problemów pracować może nawet kilkanaście lat, i będzie przy tym zachowywać odpowiednią precyzję. Niezwykle istotne jest to, że na urządzeniu musi się znajdować tabliczka znamionowa oraz dokument legalizacji. Jeżeli tego nie będzie lub elementy te będą uszkodzone, to takiej wagi nie można legalnie używać w handlu, a poza tym naraża się w ten sposób na jakąś karę. Obecnie nie ma żadnego problemu z tym, aby zrobić taką legalizację. Na naszym rynku funkcjonuje bowiem wiele firm, jakie zajmują się takimi usługami, wystarczy tylko się do którejś zgłosić.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz