O jakich sprawach warto pamiętać wybierając basen ogrodowy

Kiedy pojawią się letnie upały w wielu ogrodach pojawiają się wypełnione zimną wodą baseny. Nie ma potrzeby jechania wtedy nad rzekę, jezioro czy któryś z prawdziwych basenów, aby zażyć trochę ochłody, bo można w każdej chwili wejść do swojego. Basen ogrodowe oferowane są w dużej ilości wersji, dlatego też przed kupnem należy zastanowić się dobrze, czego się dokładnie potrzebuje.

Najmniejsze i też najtańsze są baseny dmuchane, przede wszystkim przeznaczone dla maluchów. Rozkłada się je bardzo szybko, i po nalaniu wody dzieciaki mogą świetnie się bawić. Większą i mocniejszą wersją basenów są rozporowe.

Na górze posiadają one wzmocniony kołnierz, jaki daje odpowiednią wytrzymałość całości. Jeśli z wodnych przyjemności chcieliby też skorzystać rodzice, to warto rozważyć zakup modelu stelażowego. W nim konstrukcja nośna oparta jest na stalowym lub aluminiowym stelażu, co pozwala na większą powierzchnię i głębokość. Baseny stelażowe mogą mieć okrągły albo prostokątny kształt, przeważnie w zestawie znajduje się także metalowa drabinka.

Jeżeli ktoś interesuje się zakupem basenu ogrodowego, to może sprawdzić propozycję firmy https://www.renovey.com/pl/. Przy okazji zaopatrzyć się powinien w pewne akcesoria, jakie na pewno przydadzą się bardzo przy codziennym użytkowaniu. Warto na przykład pomyśleć o zamówieniu maty na dno, zabezpieczającej przed przypadkowym uszkodzeniem. Może się również przydać pokrywa na górę, aby do basenu nie wpadał kurz i liście, a także zestaw łatek do naprawy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz