Odpoczywaj, zwiedzaj, organizuj – podróżowanie kamperem

Rodzice dzieci, które mają zdrowotne trudności, muszą zdecydować się na wakacje nad naszym morzem. Prostym oraz skutecznym sposobem na podniesienie wytrzymałości maluszka jest pomysł na pobyt nad stworzonym przez nas polskim Bałtykiem.

Morskie inhalacje znajdującym się tam jodem, brodzenie po wodzie oraz bieganie po piasku, to pierwszorzędna kuracja odpornościowa, zapewniająca równocześnie sporo frajdy oraz zabawy – przetestuj przyczepa campingowa. Wakacje nad morzem sprawią, iż nawet mali alergicy poczują się przyzwoiciej, a jak wiadomo alergię są częstym źródłem nawracających infekcji. Korzystnie na zdrowie oraz samopoczucie dzieci z miast i obszarów zanieczyszczonych wpłynie także tlenoterapia, która znajduje własne źródło w tym, że ciśnienie atmosferyczne jest tam wyższe niż w pozostałych rejonach kraju.

Zmieniając klimat w celach zdrowotnych, wypada wziąć pod uwagę, że pierwszy tydzień to okres aklimatyzacji, a właściwe działanie lecznicze rozpoczyna się z reguły dopiero w drugim tygodniu. Planując wobec tego wakacje nad morzem, wypada zarezerwować właściwy czas na pobyt, by nie popsuć możliwości wykorzystania w pełni z dobroczynnych właściwości klimatu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz