Panele winylowe – jakie posiadają zalety i wady

Spośród licznych pomysłów na zrobienie podłóg w swoim domu rosnącym zainteresowaniem zaczęły się cieszyć panele z winylu. Winyl używany jest jako materiał na podłogi od dość dawna, ale w ostatnich latach producenci zaoferowali jego nową wersję właśnie w formie paneli. Tego typu rozwiązanie bardzo dobrze się sprawdza w czasie użytkowania na co dzień. Sam panel jest złożony z paru warstw, a ostatnia to bezbarwny poliuretan. Te materiał świetnie zabezpiecza przed zarysowaniami i mechanicznymi uszkodzeniami, dzięki czemu takie produkty mogą być używane nawet w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu.

Dopasowane w odpowiedni sposób panele winylowe montować można w szkołach, urzędach i innych obiektach użyteczności publicznej, oraz rzecz jasna w mieszkaniach i domach. Klientów z pewnością ucieszy bardzo szeroka oferta jeżeli chodzi o kolorystykę i wzory. Dużo paneli posiada wygląd naturalnego drewna, z mniejszą czy większą ilością słojów. Takie świetnie się sprawdzają przykładowo w pokojach czy salonach.

Do kuchni oraz łazienek z kolei kupujący chętniej wybierają rozmaite geometryczne kształty czy też wzory naśladujące naturalne kamienie, których także jest pod dostatkiem. Panele winylowe układa się bardzo podobnie jak klasyczne, mają one takie same zatrzaski. Jednak przy nich istotne jest, aby odpowiednio przygotować całe podłoże, które musi być idealnie równe. Ten typ paneli posiada mniejszą grubość, dlatego ewentualne nierówności spowodować mogą pęknięcia łączeń.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz