Pomiarowe króćce – do jakich celów się ich używa

Gazowe i hydrauliczne instalacje potrzebują ciągłego monitorowania, czy coś się z nimi nie dzieje. Szczególnie ważne to jest w zastosowaniach przemysłowych, w których niewielka nawet awaria może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Dlatego też naprawdę dużą rolę odgrywają w przypadku takich układów pomiary głównych wartości, co pozwoli wyłapać awarie i nieszczelności. Przy takich pomiarach są stosowane różne metody, bardziej i mniej skomplikowane.

Jedna z popularniejszych to króćce pomiarowe, jakie są z jednej strony tanie i proste w montażu, a pozwalają z drugiej na precyzyjny pomiar temperatury czy ciśnienia cieczy w instalacji. Elementy te są dostępne w wielu rozmaitych odmianach i rodzajach, dzięki czemu nie powinno być kłopotu z dobraniem pasującego. Jeśli pojawi się taka potrzeba, to króćce producent wykona także model o odpowiednich parametrach, należy mu tylko przesłać dokładną specyfikację i ustalonym okresie czasu dostać zamówione części.

Każdy instalowany w układzie króciec pomiarowy wykonany jest z odpowiednio dobranego materiału, także pod kątem rodzaju cieczy, która jest mierzona. Musi on też być odpowiednio odporny na czynniki atmosferyczne, oraz zapewnić dużą wytrzymałość mechaniczną. W pewnych przypadkach stosuje się stal nierdzewną, lecz również i specjalistyczne stopy stali odporne na działanie kwasów. Średnice takich króćców są zestandaryzowane, dzięki czemu typowe modele wykorzystać można w różnych typach instalacji.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz