W jaki sposób poradzić sobie z kłopotem alkoholowym – odtruwanie alkoholowe

Alkoholizm jest nadzwyczaj specyficznym wariantem kłopotu. Celowo sprecyzowany jest tu mianem kłopotu, nie choroby, ponieważ pierwsza trudność bazuje na braku akceptacji tego terminu przez uzależnionych. Psychika ludzka ma tendencje do kamuflowania zjawisk, tłumaczenia różnorakich, alarmujących zjawisk na własną korzyść.

Skutkiem tego też i w przypadku alkoholizmu chorzy potrafią długo nie przyznawać się, że przestali panować nad własnym organizmem, jego pragnieniami oraz skłonnościami. W Polsce to kłopotliwe ciągle lekarze psycholodzy i psychoterapeuci są tematem tabu, wstydliwym.

Społeczeństwo odnosi się do tych zawodów niechętnie i z rezerwą, traktując je jako przymus. Jest to stanowisko całkowicie bezpodstawne, zbudowane na bazie uprzedzeń. W rzeczywistości funkcje te piastowane są przez wykwalifikowane osoby, które na celu mają niesienie pomocy innym. Pomoc taka obejmuje też walkę z nałogami, jak w tym kontekście leczenie alkoholizmu oraz odtruwanie – znacznie więcej na kroplówka na kaca. Może być ona niebezużyteczna, a nawet niejednokrotnie ratująca życie i zdrowie, ponieważ każda funkcja naszego organizmu zasadza się na psychice.

W momencie, gdy jest słaba, zaczyna szwankować, odbija się to bezpośrednio na samopoczuciu fizycznym. Pamiętajmy wobec tego, że gdy dotknie kogoś jeden z najbardziej bolesnych problemów, jakim jest choroba alkoholowa, żeby zmagania z nim zacząć od wizyty u specjalisty. Niezwykle istotne jest, by zwrócić się po pomoc również dla siebie, jak i dla osoby uzależnionej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz