W jakich celach można wykorzystać nadruki holograficzne

Pierwsze hologramy zaczęły powstawać przed kilkudziesięciu laty, i od razu zachwyciły niesamowitym pięknem i wyglądem. Są one tworzone za pomocą precyzyjnych laserów, które poprzez rozszczepianie i równoczesne oświetlenie przedmiotu i kliszy tworzą trójwymiarowy obraz. W zależności od kąta padania światła i patrzenia takie obrazy mienić się mogą wszystkimi kolorami tęczy, i wyglądać faktycznie jakby były rzeczywiste.

Przez to właśnie zaczęto je powszechnie stosować do różnego rodzaju zabezpieczeń. Obecnie hologramy między innymi można zobaczyć na banknotach, różnego rodzaju papierach wartościowych czy drukach urzędowych, ale też innych dokumentach czy biletach. Dokładne podrobienie precyzyjnego hologramu jest ogromnie trudne, ponieważ potrzebny jest do tego wyspecjalizowany sprzęt.

Dlatego też wszelakie dokumenty które się w taki sposób zabezpiecza są znacznie bardziej bezpieczne niż zwykłe, które można wydrukować na każdej dobrej drukarce. Jeśli będzie to potrzebne, to druki zabezpieczone posiadać także mogą niewidoczne gołym okiem elementy, takie jak przykładowo nanoteksty czy ukryte znaki. Do ich odczytania będzie potrzebny odpowiedni sprzęt, przy pomocy jakiego da się potwierdzić prawdziwość, ale zapewni to najwyższy stopień ochrony. Jak się okazuje ta technologia stosowana jest także do celów marketingowych czy wizerunkowych. Dużą popularnością na przykład się cieszą folie holograficzne, lecz również i ciekawe, oryginalne naklejki, dokładane do różnego rodzaju produktów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz