W jakich sytuacjach można się starać o upadłość konsumencką

Problemy ze spłacaniem swoich zobowiązań finansowych ma wielu ludzi. Przyczyny takiego stanu są bardzo różne, w wielu przypadkach takie osoby chciałyby bardzo na bieżąco to robić, ale nie mają po prostu żadnej możliwości. Bowiem się przytrafiają wypadki losowe czy choroby, uniemożliwiające aktywną pracę, i wówczas spirala zadłużenia się tylko rozkręca. Jeżeli zobowiązania przestaną być spłacane, to wtedy wierzyciele i komornicy zaczynają szukać wszelkich sposobów na to, żeby odzyskać pieniądze.

Zajmują wynagrodzenie, auta czy niekiedy i nieruchomości, co pogarsza dodatkowo sytuację wierzyciela. Lecz od jakiegoś czasu istnieją możliwości, aby stanąć na przysłowiowe nogi i swoją sytuację wyprostować, a taką możliwością jest upadłość konsumencka. W pierwszej formie została wprowadzona w roku 2009, a w późniejszych latach pojawiły się kolejne zmiany, znacznie rozszerzające konsumenckie możliwości.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można w internecie, na przykład wpisując w wyszukiwarce słowa upadłość konsumencka i przeglądając otrzymane serwisy. W skrócie upadłość taka polega na tym, że jakaś część lub nawet całość długów umorzona zostaje w postępowaniu sądowym. Mogą się one ubiegać osoby nie mające własnej firmy, jakie przez ustalony okres czasu nie spłacają swoich zobowiązań. Sytuacja dłużnika jest analizowana przez sąd i jeżeli rzeczywiście są ku temu powody, to zostać może podjęta taka decyzja o upadłości.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz