W jakich sytuacjach sprawdzają się kurtyny magazynowe

Praca na hali produkcyjnej czy magazynie wiąże się niejednokrotnie z tym, że cały czas jest konieczność otwartych drzwi czy bram. Bierze się zwyczajnie z praktycznych powodów, gdyż często przez tego typu miejsce przechodzić będą pracownicy albo przejeżdżać jakieś pojazdy. Jeśli za każdym razem będzie trzeba coś zamykać albo otwierać, to byłoby to mocno uciążliwe. Z kolei pozostawienie nie zabezpieczonego niczym otworu to z kolei ryzyko, że bardzo szybko odczuje się w środku oddziaływanie niesprzyjających atmosferycznych czynników, przykładowo niskiej temperatury czy wiatru.

Z tego też powodu w takich przypadkach sprawdzają się bardzo dobrze najróżniejsze kurtyny magazynowe. To rozwiązanie jest dobrze znane od dawna, między innymi dlatego że jest bardzo praktyczne i wygodne. Przeważnie kurtyny są złożone z pasków foliowych o dużej grubości. Dzięki temu są one wytrzymałe i dość odporne na mechaniczne uszkodzenia, a równocześnie dość elastyczne.

Posiadać także mogą różną kolorystykę, zależnie od miejsca montowania i preferencji kupującego. Dużą popularnością cały czas się cieszą wersje przezroczyste, ale jeśli ktoś nie chce, żeby było przez nie wszystko widać, to może pomyśleć o jakimś kolorze. Ponieważ takie paski wiszą pionowo, to można między nimi wygodnie przechodzić czy przejeżdżać jakimś pojazdem, a po paru chwilach będą one wracać do pierwotnej pozycji. Skutecznie będą one chronić przed podmuchami wiatru, różnicami temperatur czy pyłem, można też za ich pomocą dzielić wnętrza na mniejsze części.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz