Węgiel czy pellet – który z opałów bardziej się opłaci

W naszej strefie klimatycznej zimową porą często się pojawiają naprawdę niskie temperatury, z tego też powodu bardzo duże znaczenie ma ogrzewanie pomieszczeń. Mieszkańcy bloków przeważnie zapewnione je będą mieć albo z elektrociepłowni albo wykorzystują piecyki gazowe, zaś mieszkańcy prywatnych domów o wszystko muszą zadbać sami. W domach instaluje się najróżniejsze piece, nadal często spotykane są kotły na paliwa stałe, takie jak pellet Zamość.

O tym, jaki rodzaj opału zostanie użyty, zależało będzie od konstrukcji takiego pieca i parametrów, które posiada. Poszczególne typy opału mają też różne właściwości, i pod tym kątem także trzeba policzyć wszystko dokładnie przed zimowymi zakupami. Najlepsze parametry jeżeli chodzi o wydajność cieplną ma ekogroszek Zamość.

Dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji odbiorcy otrzymują produkt niezwykle wydajny, zużycie jakiego jest najmniejsze ze wszystkich rodzajów paliw. Dużo tańszy, ale też i mniej wydajny będzie pellet drzewny Zamość. Ten typ paliwa jest uznawany za nowoczesny i ekologiczny, wytwarza się go z trocin i drzewnych odpadów.

Dzięki wilgotności na niskim poziomie pellet drzewny ma znacznie większą wydajność niż drewno, a przy tym cechuje się niewielką ilością siarki i popiołu. W ostatnim czasie rosnącą popularnością cieszy się pellet ze słomy Zamość. Dużym jego plusem jest stosunkowo niska cena, która wynosi mniej niż połowę tego co cena węgla, lecz ze względu na opałową wartość potrzeba go będzie też dwukrotnie więcej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz