Wymarzona praca a wykształcenie – nie zawsze zapewnia zatrudnienie

Nie wystarczy jedynie skończyć dobre studia, stworzyć fenomenalne CV i czekać na telefon od możliwego przyszłego chlebodawcy. Nasz rynek pracy jaki jest każdy zdaje sobie sprawę z tego, więcej jest wyszukujących niż miejsc pracy. Jeśli rzeczywiście zależy Ci żeby ta wymarzona praca stała się twoja, weź sprawy w swoje ręce. Zacznij aktywnie wypatrywać zatrudnienia – na przykład na oferty pracy. A na rezultaty nie będzie wypada długo czekać. Udostępniaj się w prezentacjach, szkoleniach czy konferencjach branżowych przeprowadzanych przez firmy na uczelniach. Przestaniesz być anonimową postacią z CV. W pojedynkę pofatyguj się do intrygującej cię firmy. Prezes doceni twoje zaangażowanie. Wyeksploatuj potęgę sieci. Coraz to powszechniejsze serwisy społecznościowe o profilu biznesowym niech staną się twoim orężem.

Stwórz tam własny profesjonalny profil. Pomyśl o znajomych, jacy mogą posiadać kontakty czy też informacje na temat wolnych wakatów. W wielu przypadkach firmy poszukują przyszłych pracowników poprzez polecenia czy też znajomości. Korzystaj z Targów Pracy czy Dni Kariery organizowanych zazwyczaj jesienią i wiosną poprzez ośrodki akademickie.

Może oraz nie odnajdziesz wymarzonej pracy na takich targach ale zdobędziesz bezlik informacji, które później masz możliwość aktywnie wykorzystać. Nie wyłącznie dyplom renomowanych uczelni, doświadczenie czy kilka języków obcych zapewni Tobie znalezienie atrakcyjnej pracy. Poszukiwani są pracownicy, jakim nieobca jest rywalizacja sportowa. Treningi, pokonywanie własnych słabości, wytrwałość w ćwiczeniach to poprawny sygnał dla headhunterów.

Praca dla takiej osoby nie będzie kłopotem. Osoby czynnie pielęgnujące sport są wartościowszymi pracownikami aniżeli te, jakie wolny czas spędzają przed telewizorem lub w pubach. Osoby wysportowane są pozytywnie usposobione do świata. Wiedzą o tym naturalnie szefowie lub firmy rekrutacyjne. Skutkiem tego warto w swoim CV pochwalić się sportowymi pasjami. Specjaliści od rekrutacji bez ogródek przyznają, iż mając do wyboru kilkanaście osób o pokrewnych kwalifikacjach, wybiorą osobę, jakiej nie obce są godziny spędzone na siłowni czy bieżni.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz