Zabieg prosty oraz bezpieczny – mezoterapia

Metodę mezoterapeutyczną wymyślono w latach pięćdziesiątych XX wieku, niemniej jednak wykreowana została dopiero jakiekolwiek dwadzieścia lat następnie. Mezoterapia, jako jeden z zabiegów dermatologii estetycznej, stosowana jest w celach uzdrawiających, profilaktycznych i najzwyczajniej w świecie upiększających – więcej na Odmładzanie Jastrzębie-Zdrój. Polega ona na dostarczeniu cerze mieszaniny czynników odżywczych i aktywizujących jej system regeneracji. Wykonuje się w tym celu szereg zastrzyków śródskórnych za pomocą wybitnie cienkiej igły. Metoda ta stosowana jest chętnie przez osoby pragnące zredukować zmarszczki i ogólnie poprawić, odmłodzić swoją cerę.

Przeprowadzenie takiego zabiegu przez lekarza profesjonalistę nie wymaga hospitalizacji, ani całościowego znieczulenia lub poważniejszej ingerencji w organizm ludzki. Mezoterapia uważana jest w związku z tym za terapię bezpieczną i bezbolesną. Dla uzyskania pożądanego efektu nieodzowne jest niemniej jednak poddanie się cyklowi zabiegów, jakiego intensywność wyznacza doktor. Jak na razie nie jest to metoda leczenia refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Prostolinijne zasilenie komórek cery substancjami regenerującymi lub stymulującymi świadczy typ iniekcji śródskórnej. Mezotarapia jest zabiegiem w zasadzie nie powodujący dokuczliwości bólowych w trakcie jego przebiegu. Jednak pacjenci z małym progiem odczuwania bólu mogą mieć na wstępie zaaplikowany miejscowo krem przeciwbólowy. Gdy rozpocznie on działać substancje uzdrawiające wstrzykiwane są za pomocą aparatu wyposażonego w bardzo cienką igłę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz