Zakłócenia stresowe oraz kuracja zaburzeń nerwowych

Chandra u kobiet może być spostrzeżona, jako prędzej i częściej występująca aniżeli depresja u mężczyzn. Lekarze postrzegają kobiety, jako o wiele bardziej podatne na depresję, jaka w dodatku niejednokrotnie pozostaje nierozpoznana. Być może wynika to z tego, iż kobiety sporadycznie zgłaszają się do doktora, a to powoduje, iż depresja rzadziej zostaje nierozpoznana. Zjawiskiem jest niemniej jednak, że są różnice fizjologiczne pomiędzy mężczyznami oraz kobietami, które czynią kobiety bardziej podatne na depresję. Najistotniejszą z tych różnic jest poziom hormonów płciowych.

Damy mają o wiele wyższe poziomy owych hormonów, a dodatkowo zmieniają się one w cyklu miesiączkowym, ciąży, i menopauzie. Farmaceutyki zawierające hormony płciowe także mogą wywoływać symptomy depresyjne. Dosyć w szeregu przypadków wśród kobiet zdarza się depresja po porodzie, co uwydatnia psychoterapia radom. Na ogół rozpoczyna się ona w sposób dyskretny, a odbierana jest, jako przytłoczenie nadmiarem odpowiedzialności za dziecko.

Często kobieta czuje lęk, głównie lek o zdrowie oraz rozwój swego dziecka. W okresie dwóch tygodni po porodzie w większości wypadków zdarza się u kobiet depresja ciężka. Jej prawdopodobieństwo jest najogromniejsze po urodzeniu pierwszego dziecka, u kobiet, które już chorowały psychicznie. Uważa się, iż zmiany hormonalne są elementem wyzwalającym u kobiety, jaka miała predyspozycję do depresji. W żmudnej depresji kobieta traci kontakt z rzeczywistością, może mieć urojenia, a nawet omamy. W takiej sytuacji może być także zagrożone dziecko.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

One Reply to “Zakłócenia stresowe oraz kuracja zaburzeń nerwowych”

Dodaj komentarz