Zalety sztucznego boiska piłkarskiego – trawniki z rolki

Nadzwyczaj istotne są zasady, jeśli chodzi o układanie trawnika rolowanego na stadion piłkarski, ponieważ dzięki temu, będziemy posiadać pewność, że spełnia on wszelkie zadania, a co najważniejsze jest bezpieczny dla sportowców, rozgrywających na nim swe rozgrywki. Ważnym faktem jest to, żeby krzywa podłoża przebiegała między znajdującymi się tutaj liniami granicznymi, a również, by typ trawy dopasowany był do podłoża, w jakim ma pozostać ona zasiana.

Co więcej fachowcy uważają, że powinien występować tutaj tylko jeden gatunek nasion, jeśli chodzi o trawniki rolowane, które nie będą ze sobą kolidowały. Jeżeli na boisko będziemy kładli skończone role trawy, wtenczas musimy pamiętać, że nie mogą one przekraczać 25 milimetrów grubości.

By nasza nawierzchnia szybko rosła musimy też zastosować mieszankę, której zadaniem jest nawożenie, zaś reprezentatywnym jej działaniem jest wydłużony czas reakcji, skutkiem tego też może ona działać nawet dużo dni od czasu jej użycia. Warto pamiętać również o nawadnianiu oraz pielęgnowaniu trawnika, albowiem tylko we właściwych warunkach może on doskonale spełniać swe funkcje.

Ogromnie istotna jest również pielęgnacja trawnika – w tym wypadku również nawadnianie. Znaczące w zgodnym nawadnianiu trawy jest układ rur, którym doprowadzana jest woda siecią podziemnych rurociągów. Musi, wobec tego zataczać okrąg wokół całego boiska. To właśnie dzięki temu zainstalowane w pierścieniu zraszacze są w stanie nawodnić całą przestrzenie boiska – popatrz więcej o trawnikach z rolki. Prawidłowo zainstalowany system nawadniający składa się z dziesięciu zraszaczy, które sięgają dwudziestu czterech metrów, to właśnie dzięki temu mamy pełne przekonanie, iż cała powierzchnia będzie prawidłowo nawodniona.
 

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz